"Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć". Napoleon Hill

Grapefruit revolution

Grejpfrut – nie każdy z nas go lubi. Ja go polubiłam jak zaczęłam zdrowe odżywianie.Nie jest tak smaczny jak na przykład pomarańcza, ale uwierzcie mi, że naprawdę każdy powinien go jeść przez jego dobry  wpływ na nasze zdrowie. To co ten  owoc może zrobić z Twoim  ciałem to prawdziwa rewolucja!Dlaczego? Dobre pytanie ;) Przeczytaj historię.. 
Po pierwsze, owoc ten jest wspaniałym źródłem witaminy C, a ta jak powszechnie wiadomo chroni nasz system immunologiczny. Powinniśmy jeść dużo owoców i warzyw pełnych w tę witaminę właśnie, gdyż to ona zmniejsza ryzyko śmierci z powodu chorób takich jak: choroby serca, udar mózgu czy rak.

Ponadto grejpfruty są bogate w przeciwutleniacze co oznacza, że są one odpowiedzialne za rozkładanie tłuszczu w naszym organiźmie. Ten cierpki owoc może powodować obniżenie insuliny, hormonu który odpowiedzialny jest m.in. za magazynowanie tłuszczu, a co za tym idzie grejpfrut może prowadzić do utraty wagi. Owoc ten w 90% składa się z wody, zatem łatwo zapełnia nasz żołądek tak, że czujemy się syci. Znany jest również jako jeden z najzdrowszych sposobów na rozpoczęcie dnia i może być naprawdę świetną alternatywą do gotowanego śniadania. Co więcej znana jest powszechnie dieta grejpfrutowa nazywana również dietą Hollywoodzką. Opiera ona swoje założenie na zdolności grejpfrutów do spalania tłuszczów, co natomiast odbywa się poprzez enzym który zawierają.


Limonoidy zawarte w grejpfrutach mają silne właściowości przeciwwirusowe, przeciwgrzybiczne, przeciwbakteryjne i przeciwnowotworowe, zatem nasz skromny Pan Grejpfrut chroni nas również przed wieloma infekcjami. Natomiast miąższ tego owocu zawiera glukarany – związki, które zapobiegają przed zachorowaniem na m.in. raka piersi.
Bądźcie uważni jednak na spożywanie soku grejpfrutowego z pewnymi lekami, najlepiej zapytajcie o to swojego lekarza, gdyż z niektórymi lekami wchodzi on w niebezpieczną reakcję chemiczną.
Jak widzicie, nasz wspaniały grejpfrut nie jest tylko ogromnym pomocnikiem w utracie wagi, ale również chroni on nasze ciało przed wieloma infekcjami oraz chorobami.


A Wy lubicie?
Macie sprawdzone przepisy z grejpfrutami? 

Miłego weekendu!
 

1 komentarz:

  1. Ja akurat uwielbiam ale nie wiem czy wiesz ze nie wolno jeść tego owocu jak zażywa się jakiekolwiek leki nasercowe :/

    OdpowiedzUsuń